Özgür Burak Akkol Kimdir?

Özgür Burak Akkol, çalışma hayatına 2001 yılında ABD’de Nautilus Foods bünyesinde Üretim ve Verimlilik Uzmanı olarak başlamış, 2003 yılında Türkiye’ye dönerek Koç Holding bünyesine İnsan Kaynakları uzman yardımcısı olarak katılmıştır.  2004-2005 yılları arasında İnsan Kaynakları Uzmanı, 2005-2009 yılları arasında Denetim Uzmanı ve Kıdemli Denetim Uzmanı olarak çalışmıştır. 2009-2010 yılları arasında Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Yöneticisi, 2010-2014 yılları arasında ise Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev yapmıştır. Nisan 2014’ten bu yana Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Akkol, profesyonel iş hayatı ile eş zamanlı olarak Harvard Business School ile Columbia Üniversitesi’ndeki Yönetici ve Lider Geliştirme programlarından başarı ile mezun olmuştur.

Akkol aynı zamanda Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı, Koç Topluluğu Spor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) İcra ve Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İcra Kurulu Üyesi ve İşkur Yönetim Kurulu Üyesi’dir. 1980 doğumlu olan Özgür Burak Akkol evlidir.