Özge Toraman Kimdir?

 

ActionCOACH Türkiye /  Engage & Grow Türkiye Kurucu Ortak

Özge Toraman lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesinde, üniversite eğitimini de Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. İnterbank MT’si olarak başladığı Bankacılık kariyerine 2009 yılına kadar devam etti. Bankacılık sektörünün liderlerinin yetiştiği İnterbank’ta 9 yıllık deneyiminin ardından Fortis Bank’ta Özel Bankacılığın kurucu yöneticiliğini yaptı. Anadolu Saha Bölge Yöneticisi olarak bankanın şubelerinin bulunduğu il ve bölgelerde kurum hedefleri ile lokal yaklaşımların buluşturulmasında görev aldı.

2003 yılında Bireysel Emeklilik yasasının yürürlüğe girmesinden sonra Hollanda Fortis Insurance, Belçika Fortis Bank, Fortis Emeklilik ve Fortis Bank Türkiye şubeleri sigorta ve bankacılık ilişkileri, satış, operasyon, süreç, planlama ve koordinasyonundan sorumlu olarak Türkiye’de ilk Bankasurans bölümünü kurmakla görevlendirildi.

Deutsche Bank’ın Türkiye’de Özel ve Ticari Bankacılık müşterilerine dönük hizmet verecek Konvensiyonel ve Alternatif Dağıtım Kanalları satış hizmetlerinin kuruluş çalışmalarından Ülke Satış Yönetici Direktörü olarak sorumlu oldu.

Akbank’ta Bireysel Bankacılık Satıştan sorumlu Bölüm Başkanı olarak görev yaptı.

Genel olarak, Türkiye’de lider, yerli ve yabancı sermayeli bankalarda Şube Müdürlüğü, Bölge Yöneticiliği, Bankasurans Direktörlüğü, Ülke Satış Direktörlüğü, Bölüm Başkanlığı gibi çeşitli yöneticilik kademelerinde, farklı branşlarda çalışarak kurumsal firma deneyimine sahip oldu. Rekabetçi, hızla değişen pazar koşullarının dinamiklerinde edindiği tecrübeleri değerlendirerek uzun yıllar liderlik pozisyonlarında görev aldı, Fortis Global’ın 55.000 çalışanı arasından ilk 50 lider adayı olarak seçildi ve Fortis Next Generation Leadership Programını tamamladı.

2009-2011 yılları arasında Dale Carnegie Yönetici Koçluğu ve Liderlik programları sertifikasyonunu tamamladı ve çeşitli kurumlarda bu alanlarda eğitmen olarak görev aldı. Master Certified Coach-(MCC) Kişisel Gelişim Profesyoneli ve Eğitmeni olan Özge Toraman; 2012’de Dünyanın 1 numaralı İşletme Koçluğu firması olan ActionCOACH‘ un Türkiye Ofisinin Kurucu Ortağı, 2017 yılında da Engage & Grow Türkiye Ofisi Kurucu Ortağı oldu.