İpek Ütün Kimdir?

 İpek Ütün 

Bireyleri ve liderleri kendi anlamlarına hizmet eden capcanlı hayatlar sürmeleri ve takımları potansiyellerine erişmeleri için desteklemek İpek’in tüm çalışmalarının merkezindedir.

Bu amaca hizmet için bireyler, yöneticiler ve takımlarla koçluk ve mentorluk çalışmaları (PCC, ACPPC Adler International ve ORSCC Organizasyonel ve İlişki Sistemleri Koçu) gölge çalışmaları (Shadow Work Fasilitatörü), liderlik gelişim programları ve Derin Demokrasi çalışmaları (Deep Democracy Lewis Method Fasilitatörü ve Eğitmeni) yapmaktadır.  Bireyler ve sistemlerle çalışırken tüm bu farklı ekolleri harmanlayarak davranışlardan inançlara, kısıtlayıcı döngülere ve kimlik algısına kadar farklı derinliklerde  çalışma kapasitesi ve bunu yaparken ortama getirdiği canlı enerji onu tanımlayan yönlerdendir.

İpek, 2012 yılından beri ortağı olduğu Tribe çatısı altında çalışmalarını sürdürmektedir. Tribe kuruluşundan bu yana Özel Sektör Gönüllüler Derneği çatısı altındaki “Meslek Lisesi Koçları” programının gönüllü tasarım ve eğitim ortağıdır. Bu program kapsamında yaklaşık 1300 MLK koçunu eğiterek yaklaşık 10.000 öğrencinin çalışma yaşamına özgüvenle geçmesine destek olmuş olmaktan gururludur.

Son dokuz yıllık odağı öncesi İpek’in Arçelik’te bölgenin ilk kadın satış temsilcisi olarak başlayan, kozmetik sektöründe ürün yöneticilikleri ile devam eden, Koç Grubu İ.d.e.a. A.Ş.’de yönetim danışmanlığı ve eğitmenlikle rota değiştiren bir kurumsal hayatı olmuştur. İlk çocuğu ile birlikte kendi şirketini kurup mevcut konularda çalışmalarına devam etmiş ve aynı dönem Tırsan A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği sorumluluğu üstlenmiştir.

Üç çocuk annesi olan İpek ODTÜ işletme ve BAL mezunudur.