Dr. Rıza Kadılar Kimdir?

Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi (EMCC) 2018 – 2020 dönemi dünya başkanlığına seçilmiş bulunan Dr. Riza KADILAR bankacılık alanında üst düzey yöneticilik deneyiminin yanı sıra bir eğitimci ve sivil toplum lideri olarak da gelecek nesiller için daha yaşanır bir dünyanın inşası için çaba sarf etmektedir.

ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimini Stanford Üniversitesi’nde ekonomi yüksek lisansı ve Paris’te bulunan HEC’de MBA programını tamamlayarak gerçekleştirmiş, “basın ekonomisi” alanında doktora çalışmalarını yapmış, INSEAD bünyesinde “Strategic Bank Management” programından mezun olmuştur.

Türkiye, Fransa, İngiltere ve Hollanda’da üst düzey banka yöneticiliği yapmış olan Dr. KADILAR halen bir uluslararası yatırım bankasının ülke temsilcisi olarak kariyerine devam etmektedir. Mesleki kariyerinin yanı sıra Boğaziçi Üniversitesinde ders vermekte, English Speaking Union (ESU), China Institute Turkey (ÇİTAM) başkanlığını ve “Institut du Bosphore” (TÜSİAD) bilim kurulu ile Hisar Eğitim Vakfı (HEV) yönetim kurulu üyeliğini devam ettirmektedir.

Avrupa Konseyi H2020 inovasyon programına “değerlendirici hakem / uzman” olarak destek veren Dr. KADILAR onbeş yılı aşkın bir süredir otuzu aşkın ülkede kişisel gelişim, liderlik ve yönetişim konularında konuşmalar yapmıştır. “Yetenekten Lidere: Kurumsal Koçluk Hizmeti Satınalma Rehberi”, “Mentorluk: Birlik ve Bilgelik Sanatı”, “Fasilitasyon: Toplantı Yönetim Sanatı”, “ÇİN” ve “KARBON: Fırsat mı Tehdit mi?” başlıklı beş kitabın yazarıdır. EMCC Türkiye başkanlığını altı yıldır icra eden Dr. Kadılar yönetici koçluğu ve mentorluk alanında ülkemizdeki ilk yüksek lisans programının da tasarımını yapmıştır. İş dünyasına dönük makaleleri Bloomberg Businessweek dergisinde yayınlanmaktadır. Londra merkezli “Global Trade Review” yayın kurulu üyesidir.

Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.