Arzu Pınar Demirel Kimdir?

Birleşmiş Milletler’in dâhil olduğu, çalışan gönüllülüğü girişimi IMPACT2030’un Bölgesel Sesi ve Headline’nın Kurucusudur.

Avusturya Lisesi’nden mezun olan Arzu Pınar Demirel, lisans ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında tamamladı. İş hayatına 1996’da, Bersay’da başlayan Demirel, Philips, Anadolu Efes gibi şirketlerin, insan kaynakları ve iletişim bölümlerinde çalıştı. Genel Müdüre bağlı olarak çalıştığı yöneticilik görevini ve kurumsal hayatı geride bırakarak, 2010 yılında, eğitim için Amerika’ya gitti. New York Üniversitesi’nde, liderlik sertifika programını bitirdi, ayrıca çeşitlilik, koçluk gibi konularda eğitim aldı. Türkiye’ye döndüğünde yeteneklerin potansiyellerine ulaşmaları, iş yerlerinin buna olanak sağlayan kapsayıcı ortamı ve çalışan deneyimini geliştirmeleri amacıyla, 2013 yılında Headline’nı kurdu. Demirel, Yeditepe Üniversitesi SEM’in de eğitmenlerindendir.

IMPACT2030

IMPACT2030 özel sektör liderliğinde, Birleşmiş Milletler’in dahil olduğu, çalışan gönüllülüğü alanında bir girişimdir. Dünya liderleri 2030 yılına kadar, 3 önemli işi başarmak için 17 küresel hedef üzerinde uzlaştı. Bu işler; aşırı yoksulluğu sona erdirmek, eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele, iklim değişikliğini düzeltmek. IMPACT2030’un amacı, çalışan gönüllülüğü çalışmalarının küresel hedefler doğrultusunda olması. IMPACT2030’a katılan 60 şirket ve 40 paydaş, 200 ülkede, 5 milyonun üzerinde çalışana ulaşıyor. Bu şirketler arasında IBM, Dow, UPS, DP World, GSK, Pfizer, Grant Thornton, Ritz Carlton, Tata Danışmanlık, Google vb. yer alıyor. Şimdi özel sektör çalışanları da, küresel hedeflere ulaşılmasına gönüllü olarak katkıda bulunuyorlar.